| Hírek : Gyurcsány: betelt a pohár, itt az ideje a jogos nemzeti önvédelemnek |
Gyurcsány: betelt a pohár, itt az ideje a jogos nemzeti önvédelemnek
2008.07.06. 19:41
A melegfelvonuláson történtek miatt Gyurcsány Ferenc miniszterelnök kezdeményezi, hogy a legfőbb közjogi méltóságok találkozzanak, és vitassák meg, miért látszunk gyengének pár száz, a többséget terrorizáló szélsőségessel szemben, és mi az, ami hiányzik az alkotmányos, demokratikus intézményrendszerből. A kormányfő az Országház épülete előtt tett sajtónyilatkozatában a szélsőségek és az intolerancia elleni jogos nemzeti önvédelmet is kezdeményezett, egy Magyar Charta formájában, amelynek gyűlést hirdetett szeptember 6-ára. A miniszterelnök úgy értékelte, ha többséget kapnak ezek a nemzeti önvédelmi kezdeményezések, akkor Magyarországon nem káosz lesz, hanem szabad, demokratikus büszkeség.
Gyurcsány Ferenc álláspontja szerint a szélsőségesek hamisan hivatkoznak legszentebb magyarságunkra, ellopják magyarságunk szimbólumait, és ellopják a szabadságot. Mint fogalmazott, évek óta tart az, ami szombaton történt. A szélsőségek megzavarják a szabadság örömét, azokét, akik meg akarják mondani, hogy kik ők, és hogyan élik meg magyarságukat.
A kormányfő szerint betelt a pohár, ha így megy tovább, akkor nemcsak a szabadság örömében most megzavartaknak, hanem azután nekünk is félnünk kell, és meggondolnunk, hogy kimegyünk-e az utcára. Ez nem rendőrségi, nem meleg, nem zsidó, nem cigány, hanem közös ügy.
Gyurcsány Ferenc a vasárnap bejelentett Magyar Chartáról azt mondta, nem akarnak szervezeti típusú hálózatot létrehozni. Ez nem baloldalról és jobboldalról, nem pártokról, illetve nem szervezetekről szól, hanem arról a milliónyi polgárról, akinek elege van abból, hogy egy pár ezres, rendkívül erőszakos csoport mondja meg, mit lehet tenni, és mit nem.
Véleménye szerint ez már nem rendőrségi és nem jogi kérdés. Gyurcsány úgy fogalmazott, közösen meg kell védeni a demokratikus Magyarországot, mert a demokratikus intézményrendszer és a szabályok láthatóan nem nyújtanak védelmet. Sokan úgy érzik - és erre válaszolni kell -, hogy a 89-90-es szabadságjogokkal, mintha velünk szemben élnének vissza. Mint mondta, azt szeretné, ha mindenki elgondolkodna azon, hova jut az ország, ha hagyja, hogy egy erőszakos csoport arra tolja, amerre ők akarnak menni. "Nyugodtan, higgadtan mindenkinek válaszolnia kell arra, hol áll. És akinek ez fontos, áldozzon erre az ügyre pár órát az életéből" - mondta az MTI-nek.
MTI
| |