| Hírek : Magyar Watergate-botrány? - Szilvásy: fideszes politikusok adtak megbízást az árnyék-titkosszolgálatnak |
Magyar Watergate-botrány? - Szilvásy: fideszes politikusok adtak megbízást az árnyék-titkosszolgálatnak
2008.09.24. 03:09
Szilvásy György szerint a Fidesz korábbi két titkosszolgálati minisztere rendszeres kapcsolatban állt a Nemzetbiztonsági Hivatal által feltárt árnyék-titkosszolgálattal és információszerzésre feladatokat is adott a cégnek. A polgári titkosszolgálatokat felügyelő tárca nélküli miniszter erről kedden Budapesten beszélt újságíróknak, miután zárt ajtók mögött tájékoztatta a nemzetbiztonsági bizottságot az ügyről.
A polipszerűen működő hálózat képes volt beépülni különböző szervezetekbe, ahonnan magán-, üzleti és állami titkokat tudott megszerezni. ***
Ha ennek csak a fele is igaz és bizonyítható, az nagyon sötét képet fest a Fideszről és az egész demokráciánkról. Demeter Ervin mindenesetre tagad, sőt már egy szép kis összeesküvés elméletet is kreált, amiben a kormányt vádolja a Fidesz lejáratásával. Majd meglátjuk... (a szerkesztő)
Laborc Sándor, a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) főigazgatója és Keller László, a Pénzügyminisztérium államtitkára, szocialista országgyűlési képviselő neve is felmerült a megfigyelési ügy célszemélyei között; erről Szilvásy György, a polgári titkosszolgálatokat felügyelő tárca nélküli miniszter beszélt Az Este című műsorban."Politikusi körből is kerültek ki olyan személyek, akikről környezettanulmányt készítettek" - mondta a feljelentés bizonyítékaként szolgáló lehallgatásokra hivatkozva a miniszter.
Az ügy szálai a Fideszhez vezetnek
A Fidesz két volt titkosszolgálati minisztere, Kövér László és Demeter Ervin is kapcsolatot tartott a Nemzetbiztonsági Hivatal által leleplezett hálózattal, amely törvénytelen eszközökkel fért hozzá állampolgárok, vállalkozások magán, üzleti, adó- és banktitoknak minősülő adataihoz.
"A polipszerűen, a törvényi előírásokkal össze nem egyeztethetően működő hálózat irányítói egy jelentős üzleti csoporton túl szoros és rendszeres, megbízói, megbízotti viszonyban álltak a Fidesz egyes vezetőivel és országgyűlési képviselőivel" - mondta Szilvásy. A több mint egy éve folyó nyomozás adatai alapján a miniszter azt állította, "az alkalmazott módszereket, a szervezettséget, a kapcsolatépítést és a konspirációt tekintve valóságos árnyék-titkosszolgálat jött létre, amely az üzleti haszonszerzés mellett egyértelműen kiszolgált politikai érdekeket is".
Megdöbbentő részletek
A módszerekről a miniszter elmondta, az egykori titkosszolgálati szakemberek által irányított hálózat alkalmazottai illegálisan behatoltak a polgári nemzetbiztonsági szolgálatok számítógépes rendszerébe, kémszoftvert telepítettek, amellyel átvehették a számítógépek feletti irányítást, megismerhették az elektronikus levelezést és a gépen tárolt adatokat. Szilvásy szerint a további módszerek között szerepelt a mobiltelefonos híváslisták megszerzése, környezettanulmányok készítése, lehallgatás, megfigyelés, illetve a titkosszolgálatokra jellemző priorálás.
Mivel a NBH átadta a lehallgatási jegyzőkönyvet, azok innentől nem képeznek államtitkot, de először a Parlament Nemzetbiztonsági Bizottságának akarja bemutatni az üggyel kapcsolatos bizonyítékokat a grémium következő ülésén. Az UD Zrt-nél két héttel ezelőtt a Nemzetbiztonsági Hivatal főigazgatójának, Laborc Sándornak a feljelentése alapján tartott házkutatást az ügyészség, azóta a lefoglalt eszközök és adatbázisok szakértői értékelése folyik.
Szilvási György elmondta, bizonyítékként a rendelkezésre álló hangfelvételek egy részét fogja a testületnek bemutatni. Arról, hogy hány személlyel, szervezettel szemben folyt adatgyűjtés, a miniszter nem nyilatkozott, de a szereplők számáról elmondta, "a tízes nagyságrendnek biztos, hogy ki kell jönnie".
Demeter kijelentette: a Fideszt megpróbálják belekeverni az ügybe, elterelő hadműveletként. Azt egyébként elismerte, hogy kapcsolatot tart fenn at UD Zrt. egyik vezetőjével.
STOP / MTI / hirado.hu
| |